.

Σάββατο 7 Μαρτίου 2009

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΔΟΞΑΤΟ: 2-2 - 7 ΜΑΡΤ 2009 - 22η αγων. Ε.Π.Σ.ΔΡΑΜΑΣ

Πριν από λίγο έληξε ο αγώνας στο γήπεδο "Κραχτίδη" στη Δράμα μεταξύ της "Α.Ε. Αμπελοκήπων" και των "Φιλίππων" Δοξάτου. Τελικό αποτέλεσμα 2-2.

Τα γκολ για τα Δοξάτο πέτυχε ο Σιαματάς(και τα δύο με εύστοχες εκτελέσεις πέναλτυ). Το Δοξάτο προηγήθηκε με 1-0 στο 1ο ημίχρονο, ενώ είχε και δοκάρι με τον Ζάχαρη.. Στο 2ο ημίχρονο οι Αμπελόκηποι μπήκαν δυνατά, πίεσαν την εστία του Παύλου, ισοφάρισαν με πλασέ από κοντά(ελεγχόμενη η φάση για οφσάιντ..), αργότερα κέρδισαν πέναλτυ και έκαναν το 2-1, για να ισοφαρίσει το Δοξάτο με πέναλτυ στο 90'...

Το Καλαμπάκι νίκησε μέσα στα Κύργια με 1-0 και έτσι ισοβάθμησε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με τους Αμπελόκηπους με 50 βαθμούς.

Στην τρίτη θέση έμεινε το Δοξάτο με 46 βαθμούς.

Τελείωσε η κανονική διάρκεια της πρωταθλήματος και αναμένεται η κλήρωση για τους αγώνες της 2ης φάσης...