.

e-mail

e-mail

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΟ ΔΟΞΑΤΟ

Τετάρτη, 17 Σεπτεμβρίου 2008

ΔΟΞΑ-ΑΓΡ.ΑΣΤΕΡΑΣ 1-2 ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ(1-1 ΕΛΗΞΕ Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ)

Από την ιστοσελίδα της nova:

Εννέα θρίλερ στο Κύπελλο!
εκτύπωσέ το

Συγκλονιστική εξέλιξη είχαν εννέα αγώνες της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου που κρίθηκαν είτε στην παράταση, είτε στα πέναλτι. Το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου πήραν στην παράταση οι Αγροτικός Αστέρας, Ατρόμητος, Εθνικός, Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα.


Κόρινθος-Εθνικός 1-2 (παράταση) (κανονικός αγώνας, 1-1)
(88' Σώκος - 64' Σίλβα, 97' Καντιμοίρης
Στο 75' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Καζάκης)


Δόξα Δράμας-Αγροτικός Αστέρας 1-2 (παράταση) (κανονικός αγώνας, 1-1)
(47' Μητσόπουλος - 92' Ασπρίδης, 119' Δινόπαππας
Στο 75' αποβλήθηκε ο Ρούτσης της Δόξας και στο 88' ο Πινδώνης, επίσης της Δόξας, με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο 107' αποβλήθηκε ο Χανιώτης του Αγροτικού Αστέρα)


Κορωπί-Ιωνικός 3-2 (πέναλτι), (κανονικός αγώνας και παράταση, 0-0)


ΠΑΟΝΕ-Ηλυσιακός 3-4 (πέναλτι) (κανονικός αγώνας και παράταση, 0-0)
(Στο 104' αποβλήθηκε ο Κώτσου του ΠΑΟΝΕ)


Νίκη Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2 (παράταση) (κανονικός αγώνας, 1-1)
(71' Κανελλόπουλος - 65' Σολάκης, 96' Τζάννης)


Λαμία-Καλαμάτα 2-1 (παράταση) (κανονικός αγώνας, 1-1)
(58' Γκαρασίνο, 120' Λαμπρογεώργος - 71' Καούνος)


Ηλιούπολη-Απόλλων Καλαμαριάς 3-4 (πέναλτι) (κανονικός αγώνας και παράταση, 2-2)
(37' Αλεξανρόπουλος, 71' Ρουσσάκης - 59' Τσάτσος, 70' Σουαρέ)


Φωστήρας-Ατρόμητος 1-3 (παράταση) (κανονικός αγώνας 1-1)
(61' Ζαχαρόπουλος - 74' Καλαντζής, 99', 120' Περόνε * Στο 28' ο Ζαχαρόπουλος του Φωστήρα αστόχησε σε πέναλτι στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι)


Παναιτωλικός - Ολυμπιακός Βόλου 4-2 (πέναλτι) (κανονικός αγώνας και παράταση, 1-1)
(90' Χρυσάφης - 36' Ιωάννου)

Τα ζευγάρια της επόμενης και της μεθεπόμενης φάσης έχουν ως εξής:

3η φάση
Ατρόμητος - Κορωπί
Κέρκυρα - ΠΑΣ Γιάννινα

4η φάση
Ζάκυνθος - Πανθρακικός
Καλλιθέα - Ξάνθη
Εθνικός - Πανιώνιος
Καβάλα - Παναθηναϊκός
Αγροτικός Αστέρας - ΟΦΗ
Ηλυσιακός - ΑΕΚ
Λαμία - Πανσερραϊκός
Χαϊδάρι ή Βέροια - Θρασύβουλος
Εθνικός Αστέρας - Εργοτέλης
Απόλλων Καλαμαριάς - Αστέρας Τρίπολης
Μακεδονικός ή Αναγέννηση Καρδίτσας - ΠΑΟΚ
Παναιτωλικός - Λάρισα
Καστοριά - Ηρακλής
Διαγόρας - Ολυμπιακός
Ατρόμητος ή Κορωπί - Aρης
Κέρκυρα ή ΠΑΣ - Λεβαδειακός
(17/9 18:50)