.

Παρασκευή 18 Μαΐου 2012

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ 4-0 ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ 16 ΜΑΙ 2012

Τέσσερα γκολ και τρεις δοκιμάστηκαν
Φιλική νίκη με σκορ 4-0 πέτυχε   η Δόξα Δράμας επί της ομάδας του Δοξάτου. Ο Μάκης Κατσαβάκης είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής στους παίκτες που δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής στα παιχνίδια της Σούποερ λίγκας και τους νεαρούς της Κ-20. Στο πρώτο ημίχρονο δοκιμάστηκαν και τρεις νεαροί παίκτες από τις γύρω περιοχές με τον Γκονζάλβες Ουέλινγκτον να κάνει το 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Ο Βραζιλιάνος επιθετικός με ατομική ενέργεια έκανε το 2-0. Στην επανάληψη ο Κανετίδης με κοντινό πλασέ έκανε το 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε με εξαιρετική ατομική ενέργεια ο Χιντασέλι.
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Δαύκος, Χριστοφορίδης, Γκαρακλίδης, Τσιμπλίδης, Στεργιαννός, Α. Παπαδόπουλος, Χιντασέλι, Ουέλινγκτον και τρεις δοκιμαζόμενοι. Στο δεύτερο αγωνίσθηκαν και οι Χαραλαμπίδης, Α. Βασιλειάδης, Μ. Βασιλειάδης, Περσίδης, Χριστοφορίδης, Κελεσίδης και Αθανασιάδης.