e-mail

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΟ ΔΟΞΑΤΟ

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου 2013

ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 1-4 ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ 1 ΣΕΠ 2013

Πριν από λίγο τελείωσε ο φιλικός αγώνας μεταξύ των Φιλίππων Δοξάτου και του Πανσερραϊκού που διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο του Δοξάτου και βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με το ευρύ 1-4 (που πάντως για τα τρία από τα 4 γκολ που δέχθηκε η ομάδα του κ. Τσεβρετζή φέρει ακέραια την ευθύνη ο τερματοφύλακας Παναγιωτόπουλος..).

Πάνω από 250 θεατές (αρκετοί εκ των οποίων ήταν φίλοι του Πανσερραϊκού που έκαναν αισθητή την παρουσία τους με πανώ και συνθήματα..)παρακολούθησαν έναν πολύ καλό αγώνα με αρκετές φάσεις, κυρίως από την μεριά των φιλοξενούμενων που έδειξαν αρκετά έτοιμοι για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής στο οποίο θα αγωνίζονται τη νέα περίοδο, αλλά και με τους γηπεδούχους να παρουσιάζουν αρκετά καλό ποδόσφαιρο δείχνοντας σε πολύ καλή κατάσταση μια βδομάδα πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος (αν εξαιρέσουμε βέβαια την άσχημη εμφάνιση, όπως και στον αγώνα με την Κ-19 της Δόξας, του τερματοφύλακα Παναγιωτόπουλου..)

Το γκολ για τους Φιλίππους πέτυχε ο Ηλίας Κωνσταντινίδης στο 70' .

Στο ημίχρονο είχαν προηγηθεί οι φιλοξενούμενοι με 3-0, γύρω στο 60' σημειώσαν και 4ο τέρμα, ενώ έχασαν και πέναλτι (απέκρουσε ο Καρακούσης που είχε πάρει τη θέση του Παναγιωτόπουλου στο 37'..) στο οποίο είχε υποπέσει ο Μπαρμουτέλης λίγο πριν σημειωθεί το 4ο τέρμα ..