Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΟ ΔΟΞΑΤΟ

Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2012

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΔΟΞΑΤΟ 1-2 - ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΩΝ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΣΤΟ 53' - ΒΙΝΤΕΟ

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΔΟΞΑΤΟ 1-2 8η αγ. Α-1 Ε.Π.Σ.ΔΡΑΜΑΣ 3 ΝΟΕ 2012

Σε έναν αγώνα που θα μπορούσαν οι φιλοξενούμενοι να τον "τελειώσουν" από το 1ο ημίχρονο εάν οι επιθετικοί τους ήταν πιο προσεκτικοί, η αγωνία των αρκετών θεατών για το τελικό αποτέλεσμα κράτησε μέχρι το 95ο λεπτό, όταν και ο κ. Ζουρνατζής σφύριξε για τελευταία φορά..

Η σωρεία χαμένων ευκαιριών συνεχίστηκε και στο 2ο ημίχρονο για τους Φιλίππους, ήρθε η μείωση του σκορ από τους μαχητικότατους και πολύ γυμνασμένους, νεαρούς ως επί το πλείστον, ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων, και αν ο "άρχοντας" του αγώνα αποφάσιζε διαφορετικά στην φάση κατά την οποία ζήτησαν πέναλτι οι Αμπελόκηποι στο 2ο ημίχρονο κι ενώ το σκορ ήταν ήδη 2-1, πολύ πιθανόν να είχαμε απώλεια βαθμών για τους πρωτοπόρους Φιλίππους Δοξάτου.

Τελικά, το αποτέλεσμα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, η Καλλίφυτος έχασε μέσα στην δύσκολη έδρα του Περιθωρίου και η ομάδα του κ. Ματρακούκα αποσπάστηκε με 4 βαθμούς διαφορά από το Κ. Νευροκόπι που πέρασε πλέον στη δεύτερη θέση επικρατώντας με 0-4 μέσα στον Άγιο Αθανάσιο..

Περισσότερα σε επόμενη ανάρτηση...

Α1 ΕΠΣΔ 8η Αγωνιστική
Ατρόμητος Περιθωρίου
 35' Ζιμπίδης
Εθν. Αστηρ Καλλιφύτου

1-0
ΑΕ Καλαμπακίου
 15' Ράντος, 70' Παπαλιάς, 75'/80'/89' Τζιβανάκης
Αρης Φωτολίβους
 25' Παρασκευάς
5-1
Μ. Αλεξ. Ξηροποτάμου
38' Βίκτωρ
Ποντιακός Αργυρούπολης

1-0
ΑΕ Αμπελοκήπων

51' Χαραλαμπίδης
Φίλιπποι Δοξάτου
 16' Σιαματάς, 38' Σερέτης
1-2
ΑΟ Πανδραμαϊκός
 22' Πασκαλίδης, 27'/41' Ταξίδης, 65' Κωταϊδης, 67' Ιωαννίδης, 78' Λίπο
Κεραυνός Μοναστηρακίου
 49' Κιάκος
6-1
Μ. Αλεξ. Αγ. Αθανασίου

Ακρίτας Κ. Νευροκοπίου
 17' Βασιλειάδης Αντ., 56' Σπυρίδης, 61' Χριστιανίδης, 90' Κιοσέογλου