.

Δευτέρα 22 Μαΐου 2017

ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΤΗΣ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΟΙ ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ - ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΑΝ ΕΠΙ ΤΗΣ Α.Ε. Κ. ΒΡΥΣΗΣ ΜΕ 2-0 - 21 ΜΑΙ 2017 - ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ : http://sportdrama.gr/filippi-doxatou-e-kali-vrysis-2-0/

Φώτο και βίντεο: Δοξατινά Νέα.

ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ – Α.Ε. ΚΑΛΗ ΒΡΥΣΗΣ 2-0

Β1 - Β2 Ε.Π.Σ. Δράμας

Άξια πρωταθλήτρια Β’ κατηγορίας με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο

Στο ουδέτερο γήπεδο του Ξηροποτάμου έγινε χθες ο τελικός αγώνας μεταξύ των δύο πρώτων στους δύο ομίλους της Β’ κατηγορίας, τους Φίλιππους Δοξάτου στον πρώτο και της Α.Ε. Καλή Βρύσης στον δεύτερο.

Ένα παιχνίδι που έκρινε πέρα από την πρωτιά και το κύπελλο πρωταθλητή στην κατηγορία και την μοναδική αήττητη ομάδα στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Δράμας, μια και οι δύο ομάδες τερμάτισαν άνετα πρώτες και αήττητες στον όμιλο τους.

Τελικά το Δοξάτο με πρωταγωνιστή τον Χριστοφορίδη που σκόραρε δύο φορές στο 32’ και το 69’ κατέκτησε άξια τον τίτλο, σ’ ένα παιχνίδι που ήταν πολύ ανταγωνιστικό, είχε πολλές φάσεις κυρίως στο πρώτο μέρος, δυνατές μονομαχίες με πολλές κίτρινες κάρτες και μια κόκκινη.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Α.Ε. ΔΟΞΑΤΟΥ - ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ! ΚΑΟΔ - ΑΕΔ : 39-49 - 20 ΜΑΙ 2017

Η Milona Ioanna πανευτυχής.
Και οι 11 ήταν υπεροχοι σήμερα!!!ΚΑΟΔ-Α.Ε ΔΟΞΑΤΟΥ 39-49!!η πρώτη μας νίκη στο πρωτάθλημα μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση!!συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που με πολύ υπομονή συνεχίζουν τη σκληρή δουλειά μέσα στο γήπεδο!!συνεχίζουμε σεμνά και δυνατά για τους αγώνες που απομένουν!!