.

Πέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2018

Φ.Γ.Σ. "ΟΙ ΦΙΛΙΠΠΟΙ" ΔΟΞΑΤΟΥ - ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ: 0-0 - 3η ΑΓ. Α' Ε.Π.Σ.ΔΡΑΜΑΣ - 22 ΣΕΠ 2018

Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε πριν την έναρξη του αγώνα στη μνήμη του αδικοχαμένου νεαρού (21 ετών..) διαιτητή Νίκου Ντοσίδη από την Κομοτηνή. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει και ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή του..

"Λευκή" ισοπαλία για τους Φιλίππους Δοξάτου στον αγώνα που έδωσαν το περασμένο Σάββατο με τη Δόξα Βώλακα στην έδρα τους.

Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής, αλλά ουσιαστικά στον 2ο αγώνα τους για φέτος (ως γνωστόν η 1η αγ. του πρωταθλήματος αναβλήθηκε ) οι Φίλιπποι πήραν τον πρώτο τους βαθμό απέναντι στη φιλόδοξη ομάδα της Δόξας Βώλακα, χωρίς πάντως να βρουν και πάλι το δρόμο για τα δίχτυα..

Όπως εξελίχτηκε το παιχνίδι, το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο, αφού οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο του αγώνα και μερικές καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν στο Α' ημίχρονο, ενώ οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν τον αγώνα στο Β' ημ. και διαμαρτύρονται για ένα γκολ που τους ακυρώθηκε, στο 84' με τον Κοτζαμάνη που υποδείχθηκε σε θέση οφ-σάιντ, ενώ έχασαν μια σπουδαία ευκαιρία προς το τέλος του αγώνα ( στο 88'.. ) με τον Ηλία Κωνσταντινίδη για να φτάσουν στη νίκη.

Για το Δοξάτο αγωνίστηκαν οι: Κ. Καραγιαννίδης - Γ. Καραγιαννίδης - Σιλλός - Χριστοφυλλάκης - Μόσχος - Καρατζάς - Καρατζόγλου - Δεληολάνης ( 42' Παπαδόπουλος ) - Αποστολίδης - Κωνσταντινίδης - Σεβδίλης (78' Κοτζαμάνης ).

Γύρω στους 80 οι θεατές, ενώ αρκετοί ήταν και οι φίλοι της Δόξας Βώλακα, όπως και πολλά στελέχη από την Α.Ε. Καλαμπακίου..