.

Δευτέρα 18 Απριλίου 2011

Μ. ΑΛΕΞ. ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ-ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ 0-3 - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α-1 Ε.Π.Σ.ΔΡΑΜΑΣ 2010-11

Το Σάββατο 16 Απριλίου 2011 οι Φίλιπποι Δοξάτου πήραν τη νίκη με 0-3 μέσα στον Άγιο Αθανάσιο, αποδίδοντας κατά διαστήματα, ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο, εντυπωσιακό ποδόσφαιρο. Αν και τα γκολ σημειώθηκαν κατά την διάρκεια του 1ου ημιχρόνου, στο 2ο ημίχρονο υπήρχαν διαστήματα που πραγματικά οι συνδυασμοί των ποδοσφαιριστών του Δοξάτου, η κυκλοφορία της μπάλας από την μια πλευρά του γηπέδου στην άλλη και οι γρήγορες κάθετες και διαγώνιες πάσες από το κέντρο που έφερναν τους επιθετικούς σε θέση βολής, θύμιζαν τον τρόπο παιχνιδιού της μεγάλης Μπαρτσελόνα! Πάντως, και ο Άγιος, με πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές στην σύνθεσή του, βοήθησε στο να παιχθεί καλό ποδόσφαιρο χωρίς σκοπιμότητες..
Ελάχιστος κόσμος παρακολούθησε τον αγώνα, που πραγματοποιήθηκε σε έναν αρκετά καλό αγωνιστικό χώρο. Είναι χαρακτηριστικό πως η ομάδα του Δοξάτου έχει πολύ καλή απόδοση όταν αγωνίζεται σε καλούς αγωνιστικούς χώρους, σημειώνοντας μάλιστα εντυπωσιακές νίκες..

Δύο γκολ πέτυχε ο Στέλιος Ιωαννίδης, ενώ το άλλο ήταν αυτογκόλ.