.

Σάββατο 8 Αυγούστου 2015

ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 1-6 - ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ - 8 ΑΥΓ 2015

Στο πρώτο φιλικό αγώνα προετοιμασίας, οι δύο γειτονικές ομάδες αναμετρήθηκαν στο γήπεδο του Δοξάτου, με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν σαφώς σε καλύτερη κατάσταση.

0-4 το σκορ του Α' ημιχρόνου, που πάντως δεν αντικατοπτρίζει πλήρως τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων, αφού οι φιλοξενούμενοι σχεδόν σε κάθε τους επίθεση ευτύχησαν να σκοράρουν..

Στο Β' ημίχρονο οι δύο προπονητές πραγματοποίησαν πολλές αλλαγές, ο Άγιος πέτυχε ακόμη δύο όμορφα γκολ, ενώ το γκολ της "τιμής" πέτυχε ο Πέτρος Σερέτης με κοντινό πλασέ (προηγήθηκε καλή προσπάθεια του Απ. Θεοφανίδη).

Για την ομάδα του Δοξάτου αγωνίστηκαν στο Α' ημίχρονο οι : Μυλόπουλος - Θεοδωράκης - Χριστοφυλλάκης - Καραγιαννιδης Γ. - Γελαδάρης - Μόσχος - Ζάχαρης - Αποστολίδης - Θεοφανίδης - Κωνσταντινίδης - Σερέτης.

Στο Β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Καραγιαννίδης Κ. - Δεληολάνης - Ηρακλής (;) - Αυγητίδης - Χιωτάκης - Ελμπασίδης - Ανατολούς - Σιουμπάρας.