.

Τετάρτη 28 Δεκεμβρίου 2011

ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ-ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 1-3 ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ 28 ΔΕΚ 2011

Σήμερα το απόγευμα, στον φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Δοξάτο, ο Ορφέας Ελευθερούπολης κάτεκτησε τη νίκη με 1-3.

Αρκετά καλά αγωνίστηκαν και οι δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν πως δίκαια θεωρούνται από τις παραδοσιακές "δυνάμεις" στο Περιφερειακό πρωτάθλημα, αλλά και με τους γηπεδούχους να παίζουν όμορφο ποδόσφαιρο χωρίς άγχος για το αποτέλεσμα.

Φυσικά το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.

Στο 2ο ημίχρονο και οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν αρκετές αλλαγές, ενώ για πρώτη φορά αγωνίστηκε ο Κώστας Νότας (πέρασε ως αλλαγή στο 75') που επέστρεψε στους Φιλίππους και όλοι αναμένουν να βοηθήσει σημαντικά την ομάδα με την εμπειρία που διαθέτει..

Στο 15΄ το 0-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, στο 20' το 0-2 με διαγώνιο σουτ, μείωσε ο Ιωαννίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στο 2ο λεπτό του 2ου ημιχρόνου και στο 72' σημειώθηκε το 1-3.