.

Τρίτη 4 Δεκεμβρίου 2007

ΔΟΞΑΤΟ-ΚΑΛΑΜΠΑΚΙ 3-2 13η ΑΓΩΝ.

το Σάββατο 1η Δεκεμβρίου 2007, νέο ξεκίνημα για την ομάδα των "Φιλίππων", αφού ήταν η "πρώτη" του κ. Ταβλαρίδη στον πάγκο του Δοξάτου.

Σε ένα ντέρμπυ, όπως άλλωστε είναι σχεδόν πάντα τα παιχνίδια των δύο ομάδων, το Καλαμπάκι στάθηκε πολύ καλά στο Α' ημίχρονο και αν και έχανε από το 15' με όμορφο σουτ του Τουρφαντίδη(προηγήθηκε εξαιρετική μπαλιά-"τρύπα" του κορυφαίου Κατσιγιαννόπουλου), κατάφερε να προηγηθεί με 2-1, με γκολ που πέτυχαν οι Καπετανκωνσταντής στο 25' και Τζιβανάκης στο 40'. Σα να μην έφτανε αυτό για τους "Φιλίππους", αποβλήθηκε στο 44' ο Σιαματάς για εξύβριση φιλάθλων του Καλαμπακίου.

Στο 2ο ημίχρονο το Δοξάτο μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο 69' ισοφαρίζει ο Τσιαμούλης με κεφαλιά μετά από αμφισβητούμενο κόρνερ που εκτέλεσε ο Τουρφαντίδης. Στο 71' αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα ο Χατζησωτηριάδης και το Δοξάτο ανέλαβε πλήρως τα ηνία του αγώνα. Στο 82' μετά από σέντρα του Τουρφαντίδη ο Παρασκευόπουλος με κεφαλιά σημειώνει αυτογκόλ και γίνεται το τελικό 3-2. Λίγο πριν το τέλος το Καλαμπάκι είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με την κεφαλιά του Μαυροβασίλη να βρίσκει σε ετοιμότητα τον Αναστασιάδη που απέκρουσε σωτήρια κρατώντας τη νίκη για την ομάδα του.

Για το Δοξάτο αγωνίστηκαν οι: Αναστασιάδης, Χιωτάκης, Ακριτίδης, Πετράς, Κοπαράνης(60' Τουλούπης), Σιαματάς, Τουρφαντίδης, Ζάχαρης, Χαρετίδης(67' Τσιαμούλης), Κραστάνας(46' Μυστρίδης), Κατσιγιαννόπουλος.

Για το Καλαμπάκι: Παύλου, Αραμπατζής, Σούλα(46'Μίλο), Παρασκευόπουλος, Μαυροβασίλης, Χατζησωτηριάδης, Τριανταφυλλίδης(26' Τόδρης), Καπετανκωνσταντής, Τζιβανάκης, Ταξίδης(76' Αλαγκιοζίδης).