.

Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2010

ΔΟΞΑΤΟ-ΦΩΤΟΛΙΒΟΣ 4-1 27 ΝΟΕ 2010-ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α-1 Ε.Π.Σ.ΔΡΑΜΑΣ 2010-11

Σπουδαία εμφάνιση για τους Φιλίππους Δοξάτου σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο του Δοξάτου και νίκη με το επιβλητικό 4-1 επί του Άρη Φωτολίβους. Χαρακτηριστικό είναι πως τα 3 από τα 4 γκολ των Φιλίππων επιτεύχθηκαν στο 2ο ημίχρονο, όταν οι γηπεδούχοι αγωνιζόντουσαν με 10(!) ποδοσφαιριστές λόγω της κόκκινης που δέχθηκε ο Ανδρέας Μόσχος στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου, ενώ σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο τερματοφύλακας του Φωτολίβους και δεν επέτρεψε να ανέβει ο δείκτης του σκορ ακόμη περισσότερο...

Τα γκολ του Δοξάτου πέτυχαν οι: Ουζούνογλου Γιώργος, Κωνσταντινίδης Ηλίας και Θεοφανίδης Τόλης (2).

* Το Δοξάτο έχει -2 βαθμούς.
** Ν. Αμισός και Κ. Νευροκόπι έχουν από έναν αγώνα λιγότερο, αφού ο μεταξύ τους αγώνας αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου της Ν. Αμισού.