.

Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου 2008

ΦΩΤΟΛΙΒΟΣ-ΔΟΞΑΤΟ 4-1 - 20 ΔΕΚ 2008 - 15η αγων. Ε.Π.Σ.Δράμας

Το Σάββατο 20 Δεκ 2008 οι "Φίλιπποι" Δοξάτου έχασαν στο Φωτολίβος από τον τοπικό "Άρη" του κ. Μπάμπη Αλεξόπουλου με 4-1.

Παιδαριώδη λάθη στην άμυνα του Δοξάτου, έλλειψη πάθους και σοβαρότητας από όλη την ομάδα, σε έναν αγώνα που, ουσιαστικά, τελείωσε από το 17ο λεπτό του 1ου ημιχρόνου(!), όταν το σκορ έγινε 3-0... Το Φωτολίβος παρουσιάστηκε στο γήπεδο με έξυπνη τακτική και με παίκτες σοβαρούς και συγκεντρωμένους στον αγώνα... Έτσι απλά! Τα γκολ για τον "Άρη" σημείωσαν οι: Δημητριάδης στο 1', στο 11' ο Γεωργιάδης, στο 17' και στο 60' ο Ντρούγκας. Για το Δοξάτο το γκολ πέτυχε ο Νότας με κεφαλιά στο 70'.. Ένα δοκάρι είχε το Φωτολίβος στο 14' με τον Γεωργιάδη και δύο το Δοξάτο με τον Σιαματά στο 35' και με τον Χριστοφυλλάκη στο 62'..

Ένα σύντομο σχόλιο: Όσοι βρεθήκαμε στο γήπεδο(όλοι μαζί, από το Φωτολίβος, ουδέτεροι και από το Δοξάτο δεν ήμασταν πάνω από 70 άτομα...) είδαμε τους ποδοσφαιριστές του Δοξάτου να έχουν ξεχάσει(!) να παίζουν μπάλα! Απίστευτα λάθη σε όλους τους χώρους του γηπέδου και όχι μόνο στην άμυνα.. Και ο προπονητής στο ημίχρονο να κάθεται μόνος στον πάγκο ενώ οι ποδοσφαιριστές του βρισκόταν στα αποδυτήρια!

Για το Φωτολίβος αγωνίστηκαν οι: ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΧΑΡΕΜΙ, ΧΑΤΖΙΔΗΣ, ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΙΔΗΣ, ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ, ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΚΡΑΣΤΑΝΑΣ(68' ΧΑΤΖΗΠΟΥΡΓΑΝΗΣ), ΝΤΡΟΥΓΚΑΣ(76' ΔΗΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ), ΤΑΒΟΥΛΤΖΙΔΗΣ(86' ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ), ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ Ν.

Για το Δοξάτο αγωνίστηκαν οι: ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ, ΧΑΡΕΤΙΔΗΣ(46' ΤΟΥΛΟΥΠΗΣ), ΧΡΙΣΤΟΦΥΛΛΑΚΗΣ, ΠΕΤΡΑΣ, ΜΟΣΧΟΣ(25' ΖΑΧΑΡΗΣ), ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ, ΣΙΑΜΑΤΑΣ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ, ΦΙΛΙΠΠΟΥ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ(58' ΟΥΖΟΥΝΟΓΛΟΥ), ΝΟΤΑΣ.

12. ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ 1

Στις φωτογραφίες βλέπετε το βοηθητικό γήπεδο του Φωτολίβους, η ύπαρξη του οποίου έχει σαν αποτέλεσμα ο αγωνιστικός χώρος του κανονικού γηπέδου να βρίσκεται σε σχεδόν άριστη κατάσταση, και την είσοδο των ομάδων λίγο πριν την έναρξη του αγώνα...