.

Τετάρτη 3 Νοεμβρίου 2010

ΚΥΠΕΛΛΟ ΔΡΑΜΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ 2010-11

Πριν από λίγο έληξε ο αγώνας για το κύπελλο Δράμας εδώ στο Δοξάτο μεταξύ των Φιλίππων Δοξάτου και του Πανδραμαϊκού. Οι φιλοξενούμενοι έφυγαν νικητές επικρατώντας με 1-3, αν και προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι από το 3ο λεπτό με όμορφο γκολ του Χάρη Τουλούπη..
Πάντως, η ομάδα του Δοξάτου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις στους ελάχιστους θεατές του αγώνα, ειδικά στο 2ο ημίχρονο, όπου, αν και αγωνιζόταν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του νεαρού Καραγιαννίδη(τελευταίος παίκτης σύμφωνα με τον διαιτητή Πράσατζη..) από το 53', είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και πίεσε μέχρι και το τελευταίο λεπτό τον Πανδραμαϊκό κυνηγώντας κάποιο γκολ, ενώ διαμαρτύρεται γα δύο περιπτώσεις πέναλτυ που δεν δόθηκαν από τον Πράσατζη..