.

Κυριακή 1 Οκτωβρίου 2017

ΒΙΝΤΕΟ Γ. ΚΑΡΑΒΕΛΙΔΗ - ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΣ - ΔΟΞΑΤΟ: 0-2 !! 4η ΑΓ. Α' Ε.Π.Σ.ΔΡΑΜΑΣ - 30 ΣΕΠ 2017

Σπουδαία νίκη για τους Φιλίππους μέσα στην Καλλίφυτο! Με δύο γκολ του Ηλία Κωνσταντινίδη, ένα στο Α' ημίχρονο και ένα στις καθυστερήσεις του αγώνα, η ομάδα του κ. Περσιανλή "πέρασε" από την έδρα της Καλλιφύτου, συμπαραστεκόμενη θερμά από τους περίπου 50 φιλάθλους της που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Στο Α' ημίχρονο ο Ηλίας Κωνσταντινίδης εκτέλεσε και πέναλτυ το οποίο κέρδισε ο ίδιος και που το "έβγαλε" ο τερματοφύλακας, ενώ δοκάρι είχε ο Δημήτρης Χριστοφορίδης. Στο Β' ημίχρονο, η Καλλίφυτος πίεσε για την ισοφάριση, ενώ οι φιλοξενούμενοι πρόσεχαν ιδιαίτερα τα "νώτα" τους και προσπαθούσαν να "χτυπήσουν" με αντεπιθέσεις, κάτι που κατάφεραν στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Στο βίντεο του Γ. Καραβελίδη οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης.